Menu

Regały w domowym archiwum

Jak wiadomo w większości domów wymagane jest miejsce, w którym można przechować wszelkiego rodzaju rzeczy – od używanych na co dzień sprzętów, przez starą dokumentację, aż po pamiątki z dzieciństwa. To wszystko najlepiej składować w przeznaczonym na ten cel pomieszczeniu, w które wkomponujemy regały półkowe do magazynowania tych rzeczy.

Często zadajemy sobie pytanie: Jak najlepiej dobrać regały magazynowe?

Do przechowywania rzeczy w domowym archiwum wystarczą proste regały montowane w systemie wciskanym o nośności półki nie większej niż 200 kilogramów.

Wysokość

Musimy wziąć pod uwagę wysokość pomieszczenia. Warto zostawić pomiędzy najwyżej umieszczoną półką, a sufitem minimum 40 centymetrów, aby móc umieścić tam średniej wielkości pudełko.

Szerokość

Regał musimy dopasować do długości ściany – przy ścianie o długości 3 metrów musimy dobrać optymalną szerokość regałów czyli jeden regał o szerokości 180cm, a drugi 120cm. Dzięki takiej operacji będziemy mogli połączyć je ze sobą oraz zapełnimy całą ścianę.

Głębokość

Ostatnią rzeczą, na jaką musimy obliczyć i wybrać to głębokość regału. Najczęściej spotykaną głębokością jest wymiar 45 centymetrów i według mnie jest on optymalny do magazynowania większości przetrzymywanych w domu pudełek, opakowań. Oczywiście, zdarzają się również płytsze regały – 30cm, ale te polecam tylko w przypadku braku możliwości wstawienia głębszego regału.

Na koniec pozostaje tylko państwu dylemat – który dystrybutor regałów magazynowych posiada najlepszą ofertę? Ja mogę z pewnością zaproponować www.regaly.magazynowe.com.pl