Menu

Regały stosowane w magazynach

Regały magazynoweDużo firm zajmuje się całkowitym wyposażeniem biur, magazynów czy też sklepów w regały magazynowe, które używane są do przechowywania przeróżnego rodzaju wyrobów oraz inne dodatki.
Firmy te dążą do tego, aby ich produkty były najlepszej jakości i w akceptowalnych cenach.
W swojej ofercie mają też przewóz zakupionego produktu do nabywcy, montaż, a nawet projektowanie zagospodarowania magazynu.

Jednym z takich artykułów są regały jezdne. Zalecane są one firmom, które pragną w maksymalny sposób wykorzystać pomieszczenie przeznaczone na archiwizację dokumentów. Innymi słowy regały te nazywane są regałami przesuwnymi. Dzięki nim można w łatwy sposób dotrzeć do potrzebnych akt, a ich koszt magazynowania w przeliczeniu na jednostkę składowanych akt jest bardzo mały. Dzięki temu, że regały są osłonięte przez ścianki estetycznie wyglądają i można na nich zamieścić szyldy określające zawartość przechowywanych akt.

Natomiast dla magazynów, w których towar gromadzony jest na paletach doskonałym rozwiązaniem są regały paletowe. Zapewniają one łatwy dostęp do towaru, a dzięki temu, że jedna paleta zajmuje jedno miejsce paletowe można spokojnie kontrolować stan magazynu. Jeżeli chodzi o wymiary tych regałów to są one zależne od trzech rzeczy: od typu wózków podnośnikowych, towaru oraz od wielkości pomieszczenia gospodarczego. Na ogół są to regały ocynkowane albo pomalowane proszkowo, ale na życzenie kupującego mogą być tworzone ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Oprócz powyżej opisanych regałów przedsiębiorstwa te w swojej ofercie mają też między innymi rusztowania aluminiowe. Dzięki swojej niedużej wadze możne je stosować tam gdzie istnieje ryzyko zniszczenia podłogi przez silny nacisk. Są one błyskawiczne i banalne w montażu.
Niestety ze względu na cenę są one sporadycznie kupowane w naszym kraju. Ich koszt nieraz jest dwa razy droższy od rusztowania stalowego ocynkowanego. Blisko 100 procent rusztowań przejezdnych na rynku to rusztowania aluminiowe, bowiem na kółkach może być tylko rusztowanie lekkie. Wadą takiego rusztowania jest to, że pozostawione bez nadzoru bardzo szybko znika ze względu na cenę aluminium w skupie złomu.